אישפוז ומידע נוסף PDF הדפסה דוא
 

מידע כללי למטופל ומשפחתו :
לפני ניתוח:
ניתוח שאתה עומד לעבור נקרא cytorductive surgery ניתוח להסרת גרורות מחלל הצפק.עיקרון הניתוחי מבוסס על הסרת כל גידול הנראה לעין או למישוש, מייד בתום הכריתה מוזלפת כימותרפיה מחוממת ישר לתוך חלל הבטן ובעזרת ציוד מתקדם מבוצעת שטיפת בטן בכימותרפיה במשך 90 דקות שמטרתה להשמיד תאי סרטן מיקרוסקופיים(הלא נראים לעין) .משך הניתוח  ארוך ועלול להימשך עד שעות הערב. עקב מורכבות הניתוח גם משך ההתאוששות שלך ארוכה, אנו רוצים שתהיה מודע לכל מה שמצופה לך שלב אחר שלב,כך תוכל להיות שותף פעיל לטיפל  ולהתאוששות שלך.  אתה תתאשפז במחלקה כירורגית יומיים לפני הניתוח.ביומיים האלה יתכן ותצטרך לעשות בדיקות נוספות כמו בדיקות מעבדה, צילומי רנטגן סריקת-CT וגם לעבור הכנת מעיים .במשך היום אתה תפגוש רופא כירורג מהמחלקה רופא מרדים ואחות ותקבל הסברים על  הניתוח  והטיפול . קבלה רפאית וסיעודית תושלם ורופא מנתח יפגוש אותך על מנת לעבור פעם נוספת על התיק הרפואי לענות על השאלות ,להסביר על הסיבוכים האפשריים ולהחתים אותך על הסכמה לניתוח.
יום הניתוח:
אתה תעבור לחדר הניתוח בשעה 7:00 בבוקר. אחיות חדר ניתוח יקבלו אותך ובן משפחה מלווה אחד בחדר המתנה של חדר ניתוח ואחרי הדרכה קצרה ומספר שאלות תועבר לחדר ניתוח עצמו ותפגוש את רופא המרדים וצוות חדר ניתוח נוסף. תהליך קבלה לחדר ניתוח והרדמה לוקח לא מעט זמן, משפחתך תקבל דיווח על תחילתו והתקדמות בניתוח  ע"י צוות סיעודי של חדר הניתוח.  חדר המתנה למשפחות נמצא סמוך לחדר ניתוח, ואחות תקבע יחד עם בני המשפחתך זמני עידכונים שותפים על מהלך הניתוח, כך בני משפחתך לא יאלצו להמתין שעות ארוכות רק בחד המתנה אלא יוכלו לצאת ולחזור לקראת עידכון הבא.
הרופא המנתח יעדכן את משפחתך על מהלך הניתוח  וממצאים רק בתום הניתוח.
טיפול נמרץ(ICU):
בסיום הניתוח ופרפוזיה תועבר ליחידה לטיפול נמרץ. יתכן ותהיה עדיין מונשם ומורדם.אתה תהיה מחובר להרבה צינורות:עירוי למתן נוזלים, עירוי מרכזי למתן תזונה (TPN), קטטר אפידורלי לשיכוך כאבים, ארבעה צינורות בבטן שדרכם קיבלת כימותרפיה, יתכן ותמשיך לקבל דרכם כימותרפיה לחלל הצפק ביחידה לטיפול נמרץ גם כמה ימים אחרי הניתוח (EPIC ), זונדה, קטטר שתן, יתכן נקז בין צלעי (chest drain).זמן שהייה ביחידה לטיפול נמרץ נע בין שלושה לחמישה ימים , בני משפחתך יוכלו לבקר ביחידה לפרקי זמן קצובים בתיאום עם צוות האחיות,ניתן יהיה לקבל דיווחים טלפוניים  24 שעות ביממה. לאחר הניתוח, תהייה בבידוד למשך שבועיים. 
ה צורך לכך נובע משתי סיבות, אחת היא להגן אליך מפני זיהומים חיצוניים, משום שמערכת החיסון שלך מוחלשת עקב ניתוח ארוך ומסובך וטיפול בכימותרפיה במינונים גבוהים. סיבה שנייה, היא למנוע חשיפת צוות המטפל ובני משפחתך לחומר ציטוטוקסי(כימותרפיה),לכן כל אדם אשר מטפל בך או מבקר אותך אצטייד בכפפות,מסכה וחלוק.
מחלקה כירורגית:
זמן שהייה בטיפול נמרץ אחרי ניתוח Cytoreduction and HIPEC  משתנה מחולה לחולה,כירורג מנתח יחליט מתי  אליך לעבור למחלקה כירורגית. אנחנו נעשה את כל המאמצים שתקבל חדר לבד או חדר עם עוד מטופל אחד.אתה עדיין תהייה מחובר לצינורות ומכשירים רבים,רופאים יוציאו  אותם בהדרגה ובהתאם לכמות ההפרשה.