כירורגיה אונקולוגית במרכז רפואי רבין 

ביחידה לכירורגיה אונקולוגית מוצע מגוון ניתוחים וטיפולים בגידולים סרטניים. אנו מטפלים בסרטן המעי הגס, סרטן החלחולת (רקטום), סרטן הקיבה והושט, מלנומה, סרקומה וממאירויות חלל הצפק.

המרכז לממאירויות חלל הצפק מציע גישה מולטי-דיספלינארית לקבוצת מחלות מאתגרת במיוחד. חולים עם גרורות בחלל הצפק עוברים הערכה על ידי קבוצת מומחים בתחום. החלטות טיפוליות מתקבלות לאחר דיון מקיף. שילוב של ניתוח לכריתת גרורות מחלל הצפק עם כמותרפיה תוך ציפקית-תוך ניתוחית מחוממת (HIPEC) ועם כמותרפיה תוך ציפקית מיד לאחר הניתוח (EPIC) מוצע לחולים מתאימים.

ניתוח לכריתת גרורות מחלל הצפק והזלפת כמותרפיה מחוממת הוא טיפול העשוי לעזור לחולים בהם ישנן גרורות בחלל הבטן (צפק) ללא פיזור לאברים אחרים כתוצאה מהמחלות הבאות: סרטן המעי הגס, סרטן של התוספתן (אפנדיקס), pseudomyxoma peritonei, מזתליומה, וסרטן שחלה.

 

צוות היחידה לכרורגיה אונקולוגית עוסק במחקר קליני ובסיסי בסוגי סרטן שונים. צוות של חוקרים קלינים ועוזרי מחקר מהווה את התשתית החיונית להשתתפות במחקרים בינלאומיים רב-מרכזיים. המעבדה לכירורגיה אונקולוגית מצוידת ומאוישת בחוקרי סרטן העוסקים במחקר של הביולוגיה של גידולים סרטניים.